تبلیغات
فروش سگ | انواع نژادهای سگ - سگ چاو چاو و ویژگی های رفتاری آن
خرید و فروش انواع نژادهای سگ
فروش سگ | انواع نژادهای سگ
یکشنبه 19 فروردین 1397 :: نویسنده : یوسف زمانی

کارشناسان حدس می زدند که چاو چاو یکی از قدیمی ترین نژادهای سگ است و امتحان های ژنتیکی این ادعا را ثابت کرده است که درست است. این نژاد در مغولستان و شمال چین ایجاد شده است و به آرامی در جنوب با قبایل عشای مغولستان گسترش پیدا کردند.

در اواخر قرن هجدهم میلادی ثروتمندان و فقرا بریتانیایی ملفوفه بند بارشان شامل بعضی از سگها شبیه به خرس می شد. در سال ۱۷۸۱، چاو چاو در کتاب انگلیسی، تاریخ طبیعی و آثار قدیمی سلبرن، توسط  گیلبرت وایت توضیح داده شد. همسایگان او یک جفت چاو چاو را از کانتون (اکنون گوانگدونگ) را به خانه آوردند و او توانست مشاهدات خود را در مورد زندگی چاو چاو کامل کند. هواداران می گویند که این نژاد از زمانی که گیلبرت ۲۰۰ سال پیش در مورد آنها نوشته بود، کمی تغییر کرده است.در این بخش از وبلاگ فروش سگ  قصد داریم تا شما همراهان همیشگی را با نژاد سگ چاو چاو و ویژگی رفتاری آن آشنا کنیم.

سگ چاو چاو


یکی از دلایل معروف بودن این نژاد زبان آبی - مشکی و پاهای عقبی صاف اوست که باعث خرامیدنش می شود. پوشش خارجی چوچو دو نوع می باشد: یکی پوشش صاف و دیگری زبر و خشن. رنگ موی آن اغلب سرخ ، قهوه ای ، مشکی و آبی است و ممکن است به رنگ کرم و سفید نیز یافت شود که در برخی قسمتها کم رنگ و پر رنگ می شود اما هرگز رنگ پوشش دو رنگ نمی باشد. گوشها گرد و کوچک است و در قسمت پشت سر دارای یال می باشد که به چوچو چهره ای شیر مانند می بخشد. بینی پهن و مشکی و سینه ای فراخ دارد. دم آن پر پشت و مغلق و روشن از موهای زبر است و آن را بصورت فر خورده نگاه می دارد.

یک نژاد چاو چاو خوب هرگز نباید مهاجم مربوط به تهاجم یا شرم رو باشد. این نژاد تمایل به انجام کارهای خود دارند و حسب معمول مشکل ساز نیستند. آنها باصاحبان خود بازی می کنند، اما به غریبه ها علاقه ای ندارند، اگر غریبه ها بدون نظارت صاحب سگ به خانه چاو چاو نزدیک شوند – در این صورت او حالت تهاجمی می گیرد. او در صورتی که توسط یکی از صاحبانش به غریبه ها معرفی شود، اجازه می دهد غریبه ها او را لمس کنند.
گاهی اوقات حالت صفت دفاعی و تهاجمی دارد. سلطه گر، جدی و مستقل است. مشکلات احتمالی زمانی بوجود می آیند که صاحب سگ نداند چگونه باید با آنها تلاقی کند. اگر شما اجازه دهید این سگ به این باور برسد که رئیس خانه است، این سگ به ارزش خیره سر و محافظ تبدیل خواهد شد.

سگ چاو چاو
برای زندگی در منزل ساختمان مناسب می باشد به شرطی که در طول روز جهد بدنی کافی داشته باشد. چوچو در داخل خانه آرام است اما نسبت به حرارت و گرما نازك مشربی دارد. به هر حال برای محیط بیرون از خانه مناسب می باشد و یک حیاط کوچک ایده آل است.
باید به طور روزانه موهایش شانه شود تا ظاهر خوب خود را حفظ کند. ریزش موی فصلی در این نژاد زیاد است که در آن زمان به شانه زدن بیشتری نیاز دارد.

چوچو هزارها هزارگان سال است که در چین بعنوان شکارچی ، محافظ قایق ها و سگ ارابه نهان شده. روایت است که یک شاهنشاه در چین دو هزار و پانصد جفت از آنان را مراقبت می کرده است. بعد ها یکی از آنها بعنوان هدیه به پرنس ویلز داده شد. از چوچو برای شکار گرگ و سمور مصرف می شده و پوست آن برای تهیه کت های گرم مورد كاربرد قرار می گرفت و گوشت آن هنوز هم در چین مصرف می شود. این سگ در دهه 1800 به انگلستان وارد شد و در آمریکا او را بعنوان یک دوست و همراه خوب می شناسند. چوچو همچنین سگ محافظ و بایگان :صفت آرشیودار خوبی است.

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :درباره وبلاگ


اینجا انواع نژادهای سگ معرفی میشن برای خریدشون هم فروشگاه های مختلفی معرفی میشن که میتونید انواع حیوانات خانگی رو خریداری کنید.

مدیر وبلاگ : یوسف زمانی
نویسندگان
آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :