تبلیغات
فروش سگ | انواع نژادهای سگ - وضعیت سگ های ولگرد در دنیا
خرید و فروش انواع نژادهای سگ
فروش سگ | انواع نژادهای سگ
شنبه 16 آبان 1394 :: نویسنده : یوسف زمانی
    وضعیت سگ های ولگرد   
وضعیت سگ های ولگرد     

   
در کنار افراد سنگ دلی که به خود اجازه می‌دهند با روش‌هایی دردناک جان حیواناتی مانند سگ‌های بی‌پناه را بگیرند، مردم مهربانی زندگی می‌کنند که از حق و حقوق این موجودات بی‌زبان دفاع می‌کنند و عقیده دارند آن‌ها هم مانند سایر مخلوقات خداوند حق زندگی کردن دارند.

مدافعان حقوق حیوانات در ایران تلاش می‌کنند تا به وضعیت سگ‌ها سر و سامان بدهند و تا جایی که می‌توانند امکاناتی را برای نگهداری از آن‌ها فراهم کنند. گروهی از این افراد در حومه هشتگرد کرج پناهگاهی را به نام وفا برای نگهداری از سگ‌های ولگرد و بی‌سرپناه ایجاد کرده‌اند. با وجود نبود کمک‌های دولتی و کمبود امکانات، این پناهگاه همکنون بیش از ۴۰۰ سگ را در خود جای داده است و روز بروز بر تعداد مهمانان آن افزوده می‌شود.

ایجاد این پناهگاه باعث شده که گروهی از ایرانیان مقیم آمریکا تصمیم به مهاجرت دادن سگ‌های ایرانی به آمریکا بگیرند. فرانک که در ایالت کالیفرنیای آمریکا زندگی می‌کند، یکی از این افراد است. او هر روز بر روی صفحه اینترنتی خود عکس‌هایی را از سگ‌های پناهگاه وفا منتشر و تلاش می‌کند تا خانواده‌ای را به پذیرش سرپرستی آنان متقاعد کند.

فرانک می‌گوید: با توجه به اینکه سگ‌ها برای سفر به کشورهای دیگر نیازی به ویزا ندارند، کار انتقال آن‌ها به آمریکا زیاد دشوار نیست. واکسیناسیون و مدارک پزشکی تنها چیزی است که سگ‌ها برای مهاجرت به ایالات متحده نیاز دارند. به گفته فرانک، انتقال سگ‌ها به آمریکا حتی از انتقال به اروپا نیز ساده‌تر است چون در اروپا سگ‌ها برای مدتی در قرنطینه نگهداری می‌شوند ولی در آمریکا مقررات قرنطینه وجود ندارد.

مهاجرت سگ‌ها به آمریکا، تنها با کمک شبکه‌ای از افراد داوطلب و خیر می‌سر است: افرادی که خرج سفر سگ‌ها را پرداخت می‌کنند، مسافرانی که می‌پذیرند تا سگ را همراه خود بیاورند و در ‌‌نهایت خانواده‌ای که سرپرستی آن را برعهده می‌گیرد.

سگ‌های ایرانی در آمریکا در بدو ورود با یک «شوک فرهنگی» نیز روبرو می‌شوند. دلیل اصلی این امر آن است که آن‌ها اغلب زندگی در کنار یک خانواده را تجربه نکرده‌اند.

به گفته فرانک، مریم، که یک مربی سگ است، مسئولیت برطرف کردن این شوک را برعهده دارد. او می‌گوید که به سگ‌ها آموزش می‌دهد که داخل منزل ادرار و مدفوع نکنند، به حرف صاحبشان گوش بدهند و عادت کنند که با قلاده به این طرف و آن طرف بروند.  
 
در آمریکا سگ‌ها را در اتاق گاز می‌کشند!

در این بین در رسانه‌ها، خبری با عنوان سگ کشی در اتاق گاز در آمریکا منتشر شده است. در آمریکا پناهگاه‌هایی برای نگهداری از حیوانات بی‌پناه وجود دارد و کشتن حیوانات در آمریکا تنها با این استدلال صورت می‌گیرد که مراکز نگهداری، برای مراقبت از حیوانات بی‌سرپرست ظرفیت محدودی دارند! این در حالی است که شهرهای آمریکا پر از مراکز پرورش، تربیت و فروش حیوانات خانگی است که به طور مدام در حال فعالیت هستند و روز به روز بر جمعیت حیوانات اهلی شده برای زندگی مدرن، افزوده می‌شود!

در فرهنگ آمریکایی، حیوانات خانگی به ویژه سگ‌ها از اهمیت ویژه‌ای برخوردارند. تا جایی که افراد سال‌های زیادی از زندگی خود را تنها و با حیوانات خانگی خود سر می‌کنند.

سالانه بین ۳ تا ۴ میلیون حیوان بی‌سرپرست (سگ، گربه و غیره) در مراکز نگهداری حیوانات، «معدوم» می‌شوند و از آنجایی که کشتن حیوانات با اتاق گاز کم هزینه‌تر از روش‌های دیگر است، تا سال‌های پیش، معمول‌ترین روش کشتن حیوانات بود، و هنوز نیز در دست کم ۹ ایالت آمریکا از این روش استفاده می‌شود! در این روش سگ‌ها به طور انفرادی یا دسته جمعی در جعبه‌های ویژه‌ای قرار داده می‌شوند و گاز دی اکسید کربنی که به داخل جعبه تزریق می‌شود، حیوان را از پا در می‌آورد.

یک فعال حقوق حیوانات در آمریکا در یادداشتی که در سایت «جامعه انسانی» منتشر کرده است، می‌نویسد: «این بسیار دردناک است، حیوانات را در جعبه‌های بدون منفذ قرار می‌دهند و به درون جعبه گاز تزریق می‌کنند. اگر چند حیوان را با هم داخل جعبه بگذارند به احتمال زیاد به خاطر ترس و استرس ایجاد شده از محیط، حیوانات در لحظات آخر زندگیشان با هم درگیر خواهند شد و به یکدیگر آسیب می‌زنند. و اگر در باکس‌های جداگانه گذاشته بشوند، آن‌ها در حالی می‌میرند که برای پیدا کردن هوا و نفس کشیدن در حال جستجو کردن در درون جعبه هستند.»

آنچه روشن است اینکه عدم وجود امکانات کافی با توجیه اقتصادی برای نگهداری از حیوانات بی‌سرپرست در آمریکا، موجب معدوم کردن حیوانات شده است. این موضوع تا آنجا غیر قابل اجتناب پنداشته می‌شود که بیشتر گروه‌های مدافع حقوق حیوانات ضمن پذیرش معدوم ساختن حیوانات در آمریکا، مطالبه خود را در حد غیر قانونی شدن روش اتاق گاز تنزل داده‌اند.

برخی از مراکز نگهداری از حیوانات (Animal shelter) در آمریکا که حیوانات تحت سر پرستی خود را معدوم می‌کنند، از سوی افراد یا انجمن‌های حمایت از حقوق حیوانات ایجاد شده‌اند که استدلال می‌کنند، در شرایط کنونی کاری غیر از این نمی‌توان کرد. این موسسات البته روش اتاق گاز را کنار گذاشته و از روش‌های دیگر مثل تزریق داروهای بیهوشی و... برای کشتن حیوانات استفاده می‌کنند. آن‌ها بر این باورند که مردم باید موسساتی که همچنان حیوانات خود را با خفه کردن معدوم می‌کنند، تحریم کنند. 
نوع مطلب : بهداشت سگ، نگه داری سگ، 
برچسب ها : نگهداری سگ،
لینک های مرتبط : سگ بولداگ، فروش سگ نگهبان،درباره وبلاگ


اینجا انواع نژادهای سگ معرفی میشن برای خریدشون هم فروشگاه های مختلفی معرفی میشن که میتونید انواع حیوانات خانگی رو خریداری کنید.

مدیر وبلاگ : یوسف زمانی
نویسندگان
آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :